Duće

W bezpośrednim sąsiedztwie Omiša znajduje się miejscowość Duće, która jest bardzo popularnym miejscem wypoczynkowym wśród turystów. Będąc w środkowej Dalmacji musicie odwiedzić Duće.

W przeszłości Duće był częścią Republiki Poljičkiej, która była rządzona przez Wielkiego Księcia wg zasad lokalnego statutu.

Tereny te dawniej zamieszkiwały Ilrowie. Za czasów panowania Bizancjum powstała tam osada której mieszkańcy zajmowali się m.in.  piractwem. Właśnie w tym okresie zbudowano twierdzę, której ruiny pozostały do dziś.

Może wyda się to śmieszne, jednak prócz krystalicznie czystego Adriatyku, największą atrakcją Duće jest pobliski Omiš, Twierdza Starigrad (Fortica), a także atrakcje powiązane z rzeką Cetiną, chociażby rafting czy ZipLine.

 

Duće – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się liczne hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Duće i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

REKLAMA

 

Duće – restauracje, gastronomia

Duće, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z licznych kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Duće – opinie, informacje praktyczne

W pobliskim Omišu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

 

REKLAMA

Duće – pogoda

Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Duće ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Duće na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA