Musimy wrócić do Omiša! ZipLine czeka!

Jak już zapewne wiecie, Omiš to nasza ulubiona baza wypadowa do zwiedzania środkowej Dalmacji. Wiele już widzieliśmy zarówno w samym Omišu jak i jego najbliższej okolicy. Jak się okazało pominęliśmy jedną bardzo fajną atrakcję. Wchodząc do starego miasta od strony południowej znajduje się stoisko oferujące, prócz raftingu, ZipLine – zjazd na linie rozciągniętej nad kanionem i rzeką Cetiną.

Pomyśleliśmy – kolejna atrakcja rodem z parków linowych. Dopiero po powrocie do Polski, przypadkiem natknęliśmy się na filmik ukazujący możliwości ZipLine. Już wiemy, musimy tam wrócić i zjechać!

O ZipLine w Omišu


ZipLine oddalony jest od centrum Omiša o 3km. Trasa ma długość ponad 2km i składa się z 8 lin. W zależności od stopnia trudności, w najdłuższej (najtrudniejszej) opcji cała wyprawa na miejsce wraz ze zjazdem trwa ok 3 godzin. Zjeżdżać można o 9 lat wzwyż (dzieci mogą zjeżdżać w tandemie w przewodnikiem). I teraz to co misie lubią najbardziej: najdłuższa lina (tyrolka) ma 700m, największa prędkość przejazdowa to 65km/h, a najwyższy przejazd jest 150m nad ziemią! Koszt to 400Kn za osobę.

ZipLine Omiš

Kilka cennych wskazówek


– to nie plaża, weźcie wygodne, wiązane buty by ich nie pogubić. Trzeba też się wdrapać do lin stromą, kamienistą ścieżką,
– koniecznie należy mieć przy sobie wodę,
– maksymalne obciążenie tyrolki na jedną osobę to 130kg,
– automat posiada hamulec, dlatego warto zatrzymać się na chwilę nad rzeka Cetiną i podziwiać piękne widoki,
– wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie zipline-croatia.com

REKLAMA

Wycieczki po Chorwacji z WakacyjnePomysly
Trasa zjazdu ZipLine Omiš

Kilka zdjęć z ZipLine

Zjazd na ZipLine Omiš
Zjazd na ZipLine Omiš
Zjazd na ZipLine Omiš

Wideo z ZipLine

REKLAMA

REKLAMA

10 komentarzy

 1. megi dh
  -

  Byłam w zeszłym roku na ZipLine. Wspaniała zabawa, cudowne widoki.
  Udokumentowałam to na filmie:
  https://www.youtube.com/watch?v=9TFgM9GfUJo
  Aby skorzystać z tej atrakcji należy udać się wcześniej do biura firmy Malik, mieszczącego się w Omiš-u nad brzegiem rzeki Cetina (ul. Josipa Pupacica 4), i zapisać swoje uczestnictwo w imprezie na określony dzień i godzinę. Zapisanie się jest konieczne z uwagi na ograniczoną liczbę osób w grupie, których maksymalnie może być 12-15. Po zapisaniu się należy wpłacić zaliczkę (około 100 kun od osoby). Całkowita opłata wynosi 400 kun. Firma nie przyjmuje zapłaty w EURO. W ciągu jednego dnia mogą wystartować 3 grupy. Oferowane są wyjazdy w godzinach: 8-9, 12-13 i 16-17. Czas trwania imprezy wynosi około trzech godzin, w zależności od ilości osób w grupie. Udział w ZipLine można także zarezerwować przez internet na stronie ZipLine http://zipline-croatia.com/about-us-zipline-croatia/