Samochodem elektrycznym do Chorwacji. Mapa stacji do ładowania pojazdów elektrycznych

Zdecydowana większość z nas podróżuje do Chorwacji samochodami. Nawet spora odległość nie stanowi większych problemów, a duża ilość stacji paliw pozwala na bezstresowe dotarcie do celu. Co jeśli jednak zamierzamy pojechać nad Adriatyk samochodem elektrycznym, nie hybrydowym, który wymaga częstszych postojów w celu naładowania baterii?

Elektryków w drodze do Chorwacji będzie coraz więcej

Popularne na polskim rynku modele samochodów elektrycznych, na jednym naładowaniu pokonują dystans od 100 (np. pojazdy miejskie) do 300 kilometrów (auta klasy średniej). Wyjątkiem jest Tesla S, która na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać prawie 500 kilometrów. Średni zasięg pojazdów elektrycznych jest blisko o połowę mniejszy zasięg niż w przypadku aut spalinowych.

Pomimo wyrastania stacji ładowania jak grzyby po deszczu, nadal jest ich zdecydowanie za mało. Pomijając długi czas ładowania baterii, krótki zasięg elektrycznych aut to największa bolączka ich właścicieli. Muszą oni skrupulatnie zaplanować swoją trasę.

O ile w przypadku, gdy zabraknie nam energii 50 kilomentrów od domu, zawsze możemy skorzystać np. z lawety, o tyle w przypadku wakacyjnego wyjazdu, tysiąc kilometrów od domu, brak energii może mocno skomplikować wakacyjny wyjazd. Problem pojawia się szczególnie wtedy kiedy poruszamy się w mniej zaludnionym terenie lub autostradą na której może pojawić się kilkugodzinny korek.

Jakiś czas temu napisał do nas Andrzej z zapytaniem o mapę stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Chorwacji. Temat bardzo interesujący i ważny. Po dwóch tygodniach odpisał z informacją o stacjach, jaką otrzymał od chorwackiego automobilklubu. Teraz my dzielimy się nią z Wami.

Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Chorwacji

Pełne mapy stacji ładowania samochodów elektrycznych w Chorwacji znajdziecie m.in. na stronach elen.hep.hr oraz plugshare.com

REKLAMA

Jeździsz elektrykiem? Podziel się swoją wiedzą

Jeśli posiadacie auto elektryczne lub posiadacie doświadczenie w podróżowaniu elektrykiem na dużych dystansach, bardzo chętnie zapoznamy się z Waszymi opiniami i wskazówkami na ten temat w komentarzach poniżej. Zapraszamy.

Przydatne informacje dla podróżujących do Chorwacji samochodem

Podróżujesz do Chorwacji samochodem? Poniższe informacje mogą Ci się przydać. Sprawdź!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

2 komentarze

  1. Kasia
    -

    Jesteśmy teraz na chorwacji Elen to dramat zabiera pieniądze nie idzie się dogadać i nie ma lądowania to jest dno nie stacje. Nie ma pieniędzy a zamiast wypoczynku nerwy. Zainstalowałam ich aplikację podpiełam karte zabrało 250 kun czyli 160 zł i nic i za każdym razem chce kolejne 250kn