5 powodów, dla których warto wynająć jacht w Chorwacji

Adriatyk jest wśród żeglarzy jednym z najpopularniejszych akwenów w Europie. Mocno rozbudowana baza oraz sieć marin przyciąga do Chorwacji żeglarzy z całego świata. Połączenie spokojnych wód Adriatyku z piękną Chorwacją sprawiło, że zakochaliśmy się w spędzaniu czasu na pokładzie jachtu. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zostać ambasadorami marki YACHTIC.com. Plusów żeglowania po Chorwacji są dziesiątki, dzisiaj przedstawimy Wam 5 powodów, dla których warto wynająć jacht w Chorwacji. Wszystkie wpisy na blogu, dotyczące żeglowania po chorwackiej części Adriatyku znajdziecie w kategorii „Jachtem po Chorwacji”.

Można odwiedzić miejsca niedostępne z lądu

Jak w sezonie turystycznym wyglądają najpopularniejsze plaże, wszyscy doskonale wiemy. Bywają takie miejsca, gdzie już o poranku pojawiają się przyłożone kamieniami ręczniki. Istnieje jednak wiele dzikich plaż i zacisznych miejsc, niedostępnych od strony lądu, do których możemy dopłynąć jachtem. Każdy z nas może zostać „Kolumbem Chorwacji”.

Życie na jachcie toczy się wolniej, nikt nigdzie nie goni. Mamy mnóstwo czasu na przemyślenie wielu spraw. To czas dla siebie nawzajem. Wyłączamy dostęp do Internetu, odkładamy telefony i podziwiamy piękno natury. A, że jest co podziwiać, na pewno nie będziecie się nudzić!

Zielona Jaskinia na wyspie Vis
Zielona Jaskinia

Doskonały sposób na zwiedzanie wysp

Popularność niektórych wysp sprawiła, że, by się na nie dostać trzeba czekać w długich kolejkach w oczekiwaniu na prom. Do części wysp promy w ogóle nie dopływają. Żeglując, problem dostępności znika zupełnie. Jeśli w planach mamy zaliczenie wielu wysp, znika również problem kosztów związanych z opłatami promowymi.

Rejs jachtem po Chorwacji - wrzesień 2017

Działanie zespołowe

Żeglowanie to sport zespołowy. Podczas wpływania do mariny, całą załoga ma wyznaczone obowiązki. Tylko dobrze zgrany zespół pokona trudne sytuacje na wodzie. Cóż nas bardziej zbliży do siebie niżeli nie wspólne działania? To również świetny pomysł na wyjazd firmowy. Team building w korporacjach, inspirowanie zespołowości, nauka współpracy i motywowanie do wspólnego celu.

Czarter jachtu w Chorwacji

Idealne miejsce na początki z żeglowaniem

Adriatyk, w przeciwieństwie do Bałtyku jest bardzo spokojny. Ma to swoje plusy i minusy. Na pewno nie jest to raj dla starych wilków morskich, dla których kilkumetrowe fale to codzienność. Doskonale natomiast odnajdą się tam osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z żeglowaniem po otwartych akwenach.

REKLAMA

Co zabrać na rejs jachtem w Chorwacji

Większe prawdopodobieństwo spotkania z delfinami

Populacja delfinów w Adriatyku stale wzrasta. Przebywanie na wodzie przez większą część dnia zwiększa prawdopodobieństwo spotkania z tymi uroczymi ssakami. Odkładamy telefony i wpatrujemy się w horyzont!

Delfiny w Chorwacji
Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA