Formy noclegów na chorwackich kempingach

Jak już Wam pisaliśmy, firma Vacansoleil jest naszym partnerem podczas tegorocznego letniego wyjazdu. Musieliśmy tylko wybrać konkretną formę zakwaterowania z ich oferty, więc mieliśmy niemałą zagwozdkę. W końcu wybraliśmy domek kempingowy Fiji, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Jak będzie na miejscu? Na pewno zdamy Wam pełną relację. Zanim to jednak nastąpi, spróbowaliśmy zrobić małe rozeznanie.

Vacansoleil posiada w swojej ofercie 8 rodzajów domków kempingowych, namioty willowe, parcele i namioty Safari. Można też skorzystać z oferty glampingu, czyli luksusowego kempingu.

Spis treści (kliknij by przejść)

Domki kempingowe

Domki o kusząco egzotycznych nazwach, jak Hawai, Fiji, Bali, Tahiti i Waikiki są różnej wielkości. Różni je ilość sypialni i wyposażenie, ale wszystkie zapewniają wygodę, jaką mamy we własnym domu. Każdy domek ma przynajmniej dwie sypialnie, z materacami, poduszkami i kocami lub kołdrami (bez poszewek) i łazienkę z prysznicem (niektóre mają oddzielne WC) oraz meble ogrodowe. Część domków jest wyposażona w klimatyzację. Vacansoleil zadbało również o osoby niepełnosprawne. Posiadają bowiem w ofercie domki bez barierek, z dodatkową przestrzenią czy z drzwiami harmonijkowymi.

Domek Waikiki
Domek Waikiki

W czasie naszego wyjazdu będziemy mieszkać w domku Fiji, który oferuje dwie sypialnie. Z powodzeniem zmieści się w nim rodzina czteroosobowa 2+2, a na upartego nawet 6 osób. Ma powierzchnię około 24m2, sypialnię główną z podwójnym łóżkiem, drugą z 2 łóżkami pojedynczymi. Pokój dzienny posiada również do dwóch miejsc do spania w postaci rozkładanej kanapy. Przeważnie Fiji ma klimatyzację, a na pewno kuchnię z lodówką. Nam nic więcej nie potrzeba.

Domek Fiji
Domek Fiji

Ale jeśli wolicie luksusowe wyposażenie, wybierzcie zakwaterowanie typu glamping. A w nim: zmywarka, luksusowe meble, duża weranda, a nawet prywatne jacuzzi, prysznic z deszczownicą czy hamak.

Domek Glamping
Domek Glamping
Domek Tahiti
Domek Tahiti

Namiot Safari

Namioty typu Safari to luksusowe namioty z łazienką, kuchnią z lodówką z zamrażarką, płytą grzewczą i werandą. W namiocie Serengeti XL znajdziemy łóżko piętrowe i łóżko z baldachimem, w innych jest równie komfortowe wyposażenie, jak mikrofalówka czy kryty taras. Namioty Safari to okazja do spędzenia całego urlopu na świeżym powietrzu, przy braku spartańskich warunków.

REKLAMA

Namiot Safari Serengeti
Namiot Safari Serengeti
Namiot Safari Serengeti
Namiot Safari Serengeti

Namioty willowe

Jeśli chcecie poczuć atmosferę prawdziwego biwaku, wybierzcie namioty willowe. To najbardziej ekonomiczne zakwaterowanie, w dodatku z całkiem komfortowym wyposażeniem, jak łóżka zamiast dmuchanych materaców, kuchnia z kuchenką gazową, lodówka z zamrażarką i wszelkie podstawowe potrzebne do gotowania sprzęty. Namioty mają wysokość 2,5 metrów oraz całkiem przyzwoitą powierzchnię 25m2. Wszystkie są oświetlone i posiadają dodatkowe gniazdko elektryczne. W niektórych namiotach znajdziemy drewnianą podłogę, a wszystkie wyposażone są w meble ogrodowe i parasol.

Namiot Navajo
Namiot Navajo

Parcele

Przeznaczone są dla turystów z własnym kamperem, przyczepą kempingową lub namiotem. Tutaj płacimy za miejsce, gdzie je postawimy, podłączenie do prądu, parking oraz wszelkie udogodnienia dla użytkowników kempingu. Niektóre parcele, w zależności od lokalizacji i ceny, posiadają doprowadzenie i odprowadzenie wody, elektryczność, gniazdo telewizyjne, prysznic z umywalka i toaletą oraz dostęp do wody pitnej.

Parcele
Parcele

REKLAMA

3 komentarze

  • Wojtek Tyluś
   -

   Zakres cen jest zbyt wielki by dało się odpowiedzieć na tak zadane pytanie.
   Wejdź na stronę kempingu, chociażby poprzez Vacansoleil i sam sprawdź ile kosztuje interesujący Cię nocleg