Kemping Kate w Mlini niedaleko Dubrownika

Planując kilkudniowy pobyt w Dubrowniku i jego okolicy szukaliśmy kempingu, który spełni nasze wymagania. Miało być niedrogo, niedaleko do sklepu, przytulnie, a sam kemping nie mógł być molochem. Po odwiedzeniu kilku campów udało się, znaleźliśmy! Każdy, kto szuka zacisznego i niedrogiego kempingu blisko Dubrownika powinien odwiedzić kemping Kate w Mlini. Kemping oddalony jest od Dubrownika o ok. 10 km na południe. Również 10 km mamy do Cavtatu.

Kemping Kate w Mlini

Kameralny kemping z pięknymi widokami


Kemping jest niewielki, składa się z dwóch poziomów. Posiada kilkadziesiąt parceli, z których większość zajmowały campery. Otoczony jest bajkowymi cyprysami przez które przebijają się niewielkie wysepki na Adriatyku. Od strony lądu, nad campem wyrastają szczyty.
Na kempingu dostępne jest WiFi – każdego dnia pobieramy z biura nowy kod dostępu.

Kemping Kate w Mlini
Kemping Kate w Mlini
Kemping Kate w Mlini
Kemping Kate w Mlini
Kemping Kate w Mlini
Kemping Kate w Mlini

Plaża


Zejście na plażę (ok 500m) to jeden z nielicznych problemów jaki napotkaliśmy na kempingu. Tak jak to bywa w Chorwacji, tutaj często zejście na plażę położone jest dość stromo. O ile zejście nie stanowi większego problemu to już wejście, po długim plażowaniu pozbawi nas kilku kalorii.
Tutaj ciekawostka. Pierwszego dnia odpoczywaliśmy na kamienistej plaży, a już następnego, po gwałtownym załamaniu pogody w nocy, zastaliśmy plażę …piaszczystą.
Z Mlini wypływają statki, które kursują m.in. na trasach do Dubrownika i Cavtatu.

Plaża w Mlini
Platan w Mlini
Droga na plażę z kempingu Kate w Mlini
Droga na plażę z kempingu Kate w Mlini
Droga na plażę z kempingu Kate w Mlini
Droga na plażę z kempingu Kate w Mlini
Droga na plażę z kempingu Kate w Mlini

Warunki sanitarne

Na campie znajdują się dwa budynki sanitarne, po jednym na poziom. Na warunki sanitarne nie można narzekać. Nie ważne czy był wczesny poranek czy późne godziny wieczorne zarówno łazienka jak i toalety były w należytym porządku.

Kemping Kate w Mlini

Punkt wypadowy


Lokalizacja kempingu Kate jest idealna. Mlini leży 10 km od Dubrownika i 10 km od Cavtatu, który również należy koniecznie odwiedzić, będąc w tamtych okolicach. Do granicy z Czarnogórą, w kierunku Kotoru jest zaledwie 25 km. Sami przyznajcie, że camp jest naprawdę dobrze zlokalizowany. Jeśli macie w planach wypicie kilku lampek wina na starym mieście przy zachodzie słońca nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z kursującego (chyba) co pół godziny autobusu linii nr 10.

Niskie ceny

W sezonie letnim 2015 doba na campie dla dwóch osób z autem, dużym namiotem i elektrycznością (lodówka za free) to koszt 149 Kn t.j. ok 80zł – dużo? Pełny i aktualny cennik znajdziecie na ich stronieZapisz

REKLAMA

REKLAMA

12 komentarzy

 1. Paulina
  -

  Z naszej strony możemy polecić camping „Pod Maslinom”, około 11 km przed Dubrownikiem w miejscowości Orasac. Również z tej miejscowości jeździ do Dubrownika autobus, więc jest to dobra opcja dla tych, którzy nie chcą pchać się do centrum samochodem :)

 2. Kamil
  -

  Drodzy, jak należy czytać ten cennik? Które z tych pozycji są obowiązkowe? Pytam bo nie wiem czy dobrze pojąłem. Opłata całkowita składa się z kwot: 1. za osobę, 2 .parceli-rozbicia (pitch) i jeszcze za namiot, samochód i energię elektryczną? Czy tak to należy zliczać?

 3. Przemek
  -

  Dzień dobry.
  Wybieram się do Cro w drugiej połowie sierpnia. Niby to już trzeci raz, ale pierwszy pod namiot.
  Na pierwszy strzał chcemy pojechać za Dubrownik, a potem skokami powoli na północ.
  I teraz pytanie: czy na kemping Kate warto jechać bez rezerwacji? Bo sierpień to jednak szczyt sezonu.
  Nie chciałbym się odbić od kartki „Brak miejsc” po tak długiej jeździe. Z drugiej strony, przyzwyczaiłem się jeździć do Cro w ciemno…
  Jakieś sugestie?
  Pozdrawiam