Błoto lecznicze w zatoce Soline na wyspie Krk

W północno-wschodniej części wyspy Krk, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy jaskinią Biserujka a miejscowością Šilo znajduje się Zatoka Soline, słynąca ze złóż leczniczego błota. W zatoce, pomiędzy miejscowościami Čižići a Soline zlokalizowana jest plaża Meline. Znajdujące się tam błoto ma właściwości lecznicze, można więc spotkać tu ludzi, którzy na błocie się wylegują i błotem smarują od stóp do głów.

Jak wieść gminna niesie, najlepiej tak właśnie się wysmarować i czekać na słońcu. Miejsca, które schną najwolniej, bądź nie wysychają w ogóle, to miejsca, które mogą być chore. Błoto ma miłą skórze konsystencję glinki i łatwo się zmywa, ale pozostawia na skórze charakterystyczny siarkowy zapach. Jest bogate w borowinę i minerały.

Bywalcy plaży Meline donoszą, że przynosi ulgę w chorobach reumatycznych, łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry.

Plaża jest rozległa i płytka, odpowiednia dla rodzin z dziećmi, które – bez względu na właściwości błota – mogą się w nim taplać bez końca. Potem można wejść do wody, która sięga tylko do kolan, i spłukać zaschniętą maź na miejscu. To prawdziwe SPA pod chmurką!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Tagi wpisu:
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA