CROBIZ, czyli biznes po chorwacku!

Zdecydowana większość z nas podróżuje do Chorwacji w celach wypoczynkowych. Wtedy wielu rodaków zakochanych w tym pięknym kraju, rozpoczyna w swoich głowach wielki projekt: „kupuję dom w Chorwacji i zostaję tu na zawsze!”. I w naszych głowach również pojawiła się taka myśl! Część z tych marzycieli idzie o krok dalej, myśli o rozpoczęciu swojego biznesu w Chorwacji.

Po zgłębieniu tematu prowadzenia własnej działalności gospodarczej w HR, wielu z nas dochodzi do wniosku, że nie jest to taka prosta sprawa. W wielu aspektach, prowadzenie firmy w Chorwacji może okazać się o wiele trudniejsze niż w Polsce.

Sami nie posiadamy na tyle rzetelnej i aktualnej wiedzy, by poruszać zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu w Chorwacji. Ten kto szukał takich informacji wie jak trudne jest to zadanie.

W komentarzach na naszym fanpejdżu, spotykamy się czasem z niesłusznymi opiniami na temat Chorwatów, które świadczą o nieznajomości ich codziennych problemów. Miesiąc temu stwierdziliśmy, że już najwyższa pora by na CroLove oprócz tematyki czysto turystycznej zaczęły ukazywać się wpisy bardziej odpowiedzialne społecznie. Coś co jeszcze bardziej przybliży nam Chorwację, a także problemy z jakimi zderzają się na co dzień jej mieszkańcy. Tak właśnie powstał #CROBIZ

Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Natalii Zielińskiej – Polki mieszkającej od 6 lat w Chorwacji – o przybliżenie nam i Wam najważniejszych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Natalia jest specjalistką od prowadzenia biznesu i zarządzania projektami unijnymi w Chorwacji. W ramach cyklu wpisów na CroLove opowie z własnego doświadczenia i z doświadczenia jej klientów jak to jest w Chorwacji rozpocząć i prowadzić biznes. Prócz spraw stricte biznesowych, Natalia poruszy również inne zagadnienia. Warto z nami być i nas śledzić! 

Kim jest Natalia Zielińska

Natalia Zielińska, gnieźnianka z pochodzenia zamieszkała w Chorwacji sześć lat temu. Po zakończeniu studiów Europeistyki we Wrocławiu i po odbyciu kilku wymian i praktyk studenckich zdecydowała się w Chorwacji otworzyć swoja firmę zajmująca się pozyskiwaniem funduszy europejskich.

REKLAMA

Od dwóch lat na stanowisku dyrektora prowadzi firmę Euro Grant Konzalting, która oprócz pisania i zarządzania projektami unijnymi na obszarze całej Chorwacji, zajmuje się też doradztwem inwestycyjnym. Natalia bazując na swoim imponującym doświadczeniu wspiera polskich przedsiębiorców próbujących swoich sił na chorwackim rynku a także pomaga chorwackim firmom związać się z polskimi partnerami.

Natalia Zielińska

Obecnie Natalia jest jedną z kluczowych kobiet chorwackiej sceny biznesowej i osobowością medialną. Często jest gościem w programach telewizyjnych gdzie występuje jako ekspert w temacie projektów unijnych jak również w kwestii rozwoju firm i doradztwa biznesowego.

Natalię znajdziecie również na Facebooku gdzie prowadzi profil Biznes w Chorwacji by Natalia Zielinska na którym opowiada o codziennym życiu. Natalię śledzi ponad 2.500 czytelników.

Na co dzień mieszka w malej górskiej miejscowości Ogulin, gdzie wychowuje dwie córki. Częściej jednak możną ją spotkać w jednym z trzech biur regionalnych w Zagrzebiu i Rijece, gdzie oprócz pisania projektów i doradztwa sama przygotowuje projekty edukacyjne we współpracy z najpopularniejszymi chorwackimi przedsiębiorcami i gwiazdami estrady.

Zobacz zapowiedź cyklu Natalii

Mamy nadzieję, że tak jak my, również i Wy będziecie z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych materiałów #CROBIZ w wydaniu Natalii. Harmonogram publikacji jest jeszcze na etapie ustalania szczegółów projektu. Wiele będzie zależało również od dyspozycji Natalii. Przed publikacją kolejnego materiału będziemy Was informować z jednodniowym wyprzedzeniem, tak by nikomu nic nie umknęło! Zapraszamy!

REKLAMA

REKLAMA

2 komentarze

  1. Paweł
    -

    witam, fajny temat. Co chcemy robić, w jaki sposób zarabiać (broń Boże nie sposobem Janosika) większość wiem. Ale jak to zrobić prawnie i legalnie to tylko nieliczni. A podejrzewam, że po wnikliwym zapoznaniu się z funkcjonowaniem administracji urzędniczej, wielu zapały zostaną ostudzone. No to Pani Natalio do dzieła i powodzenia.
    Pozdrav