Ubezpieczenie wyjazdu do Chorwacji na weekend, 7 i 14 dni

Chorwacja ma wiele pięknych miejsc wartych odwiedzenia i dlatego też tak dobrze wpisuje się ona w oczekiwania turystów, którzy szukają w tym kraju chwili oddechu. Wakacje mogą być dłuższe lub krótsze, spokojne lub aktywne, ale zarówno w jednym jak i w drugim przypadku naprawdę warto zakupić ubezpieczenie podróżne, aby nie musieć się martwić podczas wyjazdu o nic więcej, poza dobrą pogodą. Koszty nie są wygórowane, a zabezpieczyć można się praktycznie od wszystkiego.

Warto pamiętać również o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawanej bezpłatnie przez NFZ, która zapewni bezpłatny dostęp do publicznej opieki zdrowotnej w nagłych przypadkach na takich samych zasadach, jakie przysługują każdemu obywatelowi Chorwacji.

Ubezpieczenie wyjazdu wypoczynkowego

Ubezpieczenie takiego wyjazdu jest naprawdę niedrogie, a zapewni powrót do kraju bez dodatkowego rachunku. W tego typu polisach można standardowo liczyć na następujące zapisy w umowach:
koszty leczenia zagranicznego, czyli pokrycie wydatków związanych z udzieleniem niezbędnej podczas wyjazdu pomocy,
NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków – odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.
Dodatkowym zabezpieczeniem może być ochrona bagażu, OC ( w razie nieumyślnego wyrządzenia szkody innej osobie lub jej mieniu) oraz pomoc Assistance zapewniająca możliwość skorzystania z niezbędnych informacji i pomocy finansowej, w przypadku np. zgubienia paszportu lub karty płatniczej.

Koszt ubezpieczenia

Poniższa tabela przedstawia ceny najtańszych ofert ubezpieczenia, uzależnione od liczby osób, które wyjeżdżają i długości ich pobytu.

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Wyliczenia zostały wykonane na stronie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl, za pomocą którego można również znaleźć ubezpieczenie rozszerzone o choroby przewlekłe, które przydadzą się w sytuacji, gdy którakolwiek z wyjeżdżających osób, cierpi na zdiagnozowaną przed wyjazdem chorobę, a jej objawy mogą się nasilić podczas wypoczynku.

Odpoczynek dla aktywnych

Nie zawsze jednak wyjazd zagraniczny to jedynie wylegiwanie się na plaży lub zwiedzanie zabytków. Odpoczywać można na wiele sposobów, również wtedy, gdy w żyłach buzuje adrenalina. Obecnie wiele osób odpoczywa aktywnie, nurkując, żeglując, jeżdżąc konno, a niekiedy nawet skacząc ze spadochronem. Takie spędzanie czasu wymaga dodatkowego zabezpieczenia, dlatego też należy szukać ofert ubezpieczeń dla aktywnych, które uwzględniają uprawienie sportów wysokiego ryzyka oraz sportów ekstremalnych.

REKLAMA

Sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka

Sporty wysokiego ryzyka, to np. nurkowanie z aparatem tlenowym, żeglarstwo na morzach i oceanach, wspinaczka skałkowa i wysokogórska, myślistwo, łyżwiarstwo, strzelectwo, szermierka, czy jazda konna. Natomiast sporty ekstremalne, to przykładowo: skoki na bungee, speleologia (chodzenie po jaskiniach), kolarstwo górskie, motocross, spadochroniarstwo, czy paralotniarstwo.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma jednak swoją listę sportów, które klasyfikuje jako
ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Może się okazać, że to, co dla jednego ubezpieczyciela jest
aktywnością podwyższonego ryzyka, dla drugiego będzie sportem ekstremalnym. Takie zestawienie
znajdzie się w szczegółach każdej oferty, w karcie produktu lub w Ogólnych Warunkach
Ubezpieczenia (OWU).

Koszty polis

Nie zawsze też wyjeżdża się samemu, czasem razem z przyjaciółmi, dlatego też ubezpieczenie może obejmować nawet 4 osoby jednocześnie.

Powyższa tabela przedstawia stawki za polisę, z uwzględnieniem nie tylko liczby uczestników i czasy trwania wyjazdu, ale także aktywnego wypoczynku i korzystaniu z wielu atrakcji, uważanych przez towarzystwa za sporty ekstremalne i wysokiego ryzyka, przeliczone w kalkulatorze KioskPolis.pl. Koszty mogą wydawać się wysokie, ale należy pamiętać o tym, że korzystając przynajmniej z jednej z powyżej wymienionych atrakcji, istnieje większe niż normalnie ryzyko, że ulegnie się nieszczęśliwemu wypadkowi.

Zabierz ze sobą EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest dowodem, że dana osoba opłaca składki ubezpieczenia zdrowotnego w kraju zamieszkania i tym samym przysługuje jej prawo do korzystania z publicznej służby zdrowia na terenie Unii Europejskiej. Jest to ważny dokument, który powinien być wyrabiany przed każdą zagraniczną podróżą do krajów wspólnoty europejskiej. Na jej podstawie można korzystać z publicznej służby zdrowia kraju, w którym się znajdujemy na takich samych zasadach i w takim samym zakresie, jak obywatele tego państwa. Najważniejszą rzeczą jest też to, że jej wydanie jest bezpłatne. Należy jedynie pamiętać, aby wniosek złożyć odpowiednio wcześniej, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

REKLAMA

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Wniosek o wydanie EKUZ

Aby taką kartę uzyskać należy wypełnić odpowiedni wniosek, który następnie należy podpisać i złożyć lub wysłać do oddziału wojewódzkiego NFZ odpowiedniego do miejsca zamieszkania. Wnioski dostępne są w dwóch formach – elektronicznej i PDF. Forma internetowa jest tylko ułatwieniem wypełnienia dokumentu, który musi zostać wydrukowany i podpisany. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/ są tam również zamieszczone adresy odpowiednich placówek.

Dodatkowe zaświadczenia

Aby uniknąć dodatkowych kłopotów przy składaniu wniosku lub wydawaniu karty, należy wraz z nim złożyć potwierdzenie opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Na stronie NFZ poświęconej EKUZ znajduje się odpowiedni spis tego typu dokumentów jakie należy złożyć w zależności od sytuacji (osoba pracująca, ubezpieczenie dziecka, osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, itp.). Podobne informacje znajdują się również na załączniku do wniosku o wydanie EKUZ.

Sprawdź cenę i kup najlepsze ubezpieczenie turystyczne

Dzięki porównywarce KioskPolis.pl mamy możliwość sprawdzenia ofert wielu ubezpieczycieli i wybranie najlepszego dla nas ubezpieczenia. Wybierając najlepszą dla siebie ofertę, pamiętajcie, że nie zawsze warto kierować się najniższą ceną! Przy każdej ofercie ubezpieczyciela należy kliknąć w link „pokaż szczegóły” i sprawdzić czy aby na pewno dana oferta ubezpieczenia turystycznego jest dla nas najlepsza! Kliknij w ten LINK i przejdź do porównywarki ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.

REKLAMA

Jeden komenrarz