Podsumowanie roku 2016

Koniec roku to czas podsumowań, również tych blogowych. Podsumowanie poprzedniego roku kończyliśmy słowami, że 2016 będzie dla nas bardzo pracowitym rokiem i na pewno będzie wymagał poświęcenia jeszcze większej ilości czasu. Tak też było, żałujemy, że nie włączaliśmy stopera za każdym razem kiedy siadaliśmy do bloga, zebrałoby się tego łącznie pewnie kilka dni. Czy się opłacało? TAK! 2016 był dla nas rokiem przełomowym.

Gdyby rok temu, ktoś nam powiedział, że będziemy odbierać główną nagrodę z rąk Ministra Turystyki Chorwacji, że wystąpimy w telewizji, udzielimy wywiadu do radia oraz przeczytamy o sobie w prasie, a na koniec zostaniemy patronami medialnymi książki Roberta Makłowicza – nie dalibyśmy wiary. A jednak!

Analizując cztery ostatnie lata, co roku podwajamy nasze osiągnięcia. Aż strach pomyśleć co nas czeka w 2017!

Podróże i osiągnięcia

W tym roku udało się nam trzykrotnie odwiedzić Chorwację – w maju, lipcu i wrześniu.

Pod koniec kwietnia nasza podróż związana była z niesamowitym wydarzeniem. W podziemiach Pałacu Dioklecjana w Splicie odebraliśmy GRAND PRIX Top Journalist Award „Zlatna Penkala” (Złote Pióro), przyznawaną dziennikarzom i blogerom z całego świata przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną i Ministra Turystyki Chorwacji. Udzieliliśmy wywiadu do chorwackiej telewizji oraz dla chorwackiego radia.

Kolejne trzy dni maja spędziliśmy na poznawaniu nowych miejsc w północnej i środkowej Dalmacji. To był niezwykły czas dla nas!

REKLAMA

W maju, po raz pierwszy zostaliśmy patronami medialnymi książki. Najnowszej książki Roberta Makłowicza pt. „Dalmacja. Książka kucharska”. Logo CroLove na książce Makłowicza – to jest to! W dniu spotkania z Robertem, w Dzienniku Wschodnim ukazał się wywiad z nami.

W lipcu, w ekspresowym tempie poznaliśmy uroki Istrii. Następnie udaliśmy się do Omiša, gdzie pod okiem Tramontany nauczyliśmy się pływać na windsurfingu. Końcówka lipcowego wyjazdu do dalsze odkrywanie najodleglejszych zakątków południa Dalmacji.

We wrześniu, pierwszy raz w życiu opowiadaliśmy NA ŻYWO o Chorwacji, w TVN24 BiŚ. Nie pytajcie czy była trema.

Ostatni tydzień września to kolejne nowe wyzwanie – rejs jachtem po Adriatyku. Niesamowite przeżycia, polecamy wszystkim tym, którzy się jeszcze wahają! Zrobimy wszystko by w 2017 roku ponownie wyruszyć w rejs!

CroLove w 2016

CroLove w liczbach

Statystyki Google Analytics to bardzo przydatne narzędzie do analizowania swoich poczynań w sieci. Dzięki statystykom od Google dowiedzieliśmy się m.in., że w tym roku odwiedziliście nas ponad 1,5 mln razy!!!. To o 50% więcej niż w 2015! Wielkie dzięki za zaufanie!

REKLAMA

W 2016 roku napisaliśmy 41 wpisów, które tylko w tym roku wygenerowały ponad 780 tysięcy Sesji (o 240 tyś. więcej w stosunku do 2015) oraz zgromadziły ponad 526 tysięcy czytelników (Unikalnych Użytkowników).

Skąd jesteście [Polska]

Poniższe dane dotyczą wyłącznie osób, które trafiły na CroLove będąc na terenie RP. Jak widzicie poniżej, prym wiedzie woj. Mazowieckie. Ponad 28% wszystkich czytelników pochodzi z tego województwa. Na drugim miejscu uplasowało się woj. Śląskie, z którego pochodzi ponad 15% czytelników.

Trzecie miejsce zajęło woj. Małopolskie, z ponad 12% udziałem czytelników. Na drugim końcu tabeli znalazły się się woj. Lubuskie, Opolskie i Podlaskie, z niecałym 1% naszych czytelników dla każdego z województw.

Dane geograficzne dla CroLove za 2016

CroLove w Social Media

Blog to nie wszystko. Większą część naszego czasu z CroLove spędzamy z Wami na naszych kanałach społecznościowych. Największą część czasu pochłania Facebook i Instagram. W poniższych statystykach znajdują się tylko te profile, gdzie liczba obserwujących jest już na tyle duża, że jest się czym pochwalić.

Facebook: 25 430 obserwujących (2015: 7 887)
Instagram: 6 440 obserwujących (2015: 2 689)
Twitter: 1 833 obserwujących (2015: 1 032)
Google+: 908 obserwujących (2015: 748)
Pinterest: 484 obserwujących (2015: 395)
YouTube: 43 439 wyświetleń 18 filmów (2015: 26 323)

Czego szukaliście na CroLove

Korzystając ze statystyk Google Analytics zrobiliśmy również zestawienie dziesięciu najczęściej odwiedzanych wpisów na blogu w 2016 roku.

Ze statystyk Google wynika, że niezmiennie od lat, najczęściej służymy Wam wiedzą z zakresu porad przydatnych w podróżowaniu autem oraz cen na terenie Chorwacji. Poniżej znajduje się lista 10 najpopularniejszych stron na CroLove w 2016 roku, posortowanych według liczby odwiedzin:

1. Opłaty za autostrady w Chorwacji [2016]
2. Ile kosztuje przejazd do Chorwacji? Policz zanim pojedziesz!
3. Ceny podstawowych produktów w Chorwacji [2016]
4. 10 potraw, które musisz spróbować będąc w Chorwacji
5. Jeziora Plitwickie. Piękno chorwackiej przyrody
6. Czy w Chorwacji jest bezpiecznie? Uchodźcy? Imigranci?
7. Czy jadąc do Dubrownika potrzebny jest paszport?
8. Omiš – urokliwe miasteczko w Środkowej Dalmacji
9. Samochodem na szczyt Sv. Jure
10. Trogir – portowe miasto z zachwycającą starówką

Najpopularniejsze w Social Media

Sprawdziliśmy również licznik aktywności w portalach społecznościowych (Lubie to! oraz Google+ i Pinterest) przy wpisach opublikowanych od początku istnienia bloga. Niestety Twitter zrezygnował z informowania o liczbie udostępnień, stąd liczby są nieznacznie mniejsze od prawdziwego stanu.

W ten sposób powstała lista najpopularniejszych dziesięciu wpisów na blogu, które najczęściej nagradzaliście lajkiem. Ciekawostką jest to, że tylko te dziesięć wpisów, łącznie wygenerowały równo 50 tysięcy interakcji. Oznacza to, że udostępniło je swoim znajomym więcej ludzi niż np. mieszka w Puławach. Oto one:

REKLAMA

1. Trogir – portowe miasto z zachwycającą starówką (ponad 10 900 interakcji)
2. 25 zdjęć, które sprawią, że zakochasz się w Chorwacji (ponad 9 000 interakcji)
3. Jeziora Plitwickie. Piękno chorwackiej przyrody (ponad 8 400 interakcji)
4. Spacer murami obronnymi Dubrownika (ponad 4 200 interakcji)
5. Samochodem na szczyt Sv. Jure (ponad 3 600 interakcji)
6. Šibenik – zabytkowe miasto kuszące zatoką (ponad 3 200 interakcji)
7. Zadar nocą – a kiedy miasto już zaśnie… (ponad 2 900 interakcji)
8. Park Narodowy Krka – bajkowe wodospady i soczysta zieleń(ponad 2 700 interakcji)
9. Omiš – urokliwe miasteczko w Środkowej Dalmacji (ponad 2 600 interakcji)
10. 10 miejsc, które warto zobaczyć w Dalmacji (ponad 2 500 interakcji)

Plany na 2017 rok

2016 baaaardzo nas pozytywnie zaskoczył ale również wysoko zawiesił poprzeczkę. Kto stoi w miejscu ten się cofa! Dlatego też, w 2017 prócz dalszego zwiększenia czasu poświęconego na blogowanie i podróżowanie będziemy starali się rozwijać na innych płaszczyznach blogowego życia. A jeszcze ten rok postaramy się zakończyć wielką blogową bombą! Życzcie nam powodzenia!

Podsumowanie 2016 na CroLove
Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

2 komentarze

 1. Wojciech Pietrzak
  -

  Gratulacje wyniku Wojtku. Imponujący wynik, naprawdę!
  Obserwuję różne blogi podróżnicze i muszę przyznać, że, jeśli chodzi o liczby musicie być w ścisłej czołówce!
  No ale nic dziwnego, poświęcając tyle siebie i czasu to musi procentować!
  Szacuneczek!